AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2024.07.05 0 0 152355

(Érdekes saját sztori 2022 nyaráról mikor cégem kiküldött Floridába. Megyünk visszafelé evészetből este 11-11:30 körül Tampában (ami nem egy Chicago, Detroit, St. Louis, LA vagy hasonló crime rate-t tekintve tudtommal), én vezetek, öten ülünk a Toyotában, én, egy másik UK kollegina, egy német kolléga és két helyi tampa-i kolléga. Véletlenül túlmegyünk ahol le kellett volna fordulnunk, sebaj, Google Maps szerint következő kereszteződésnél jobbra szintén jó. Mire helyi kollégák mondják hogy ne forduljak le, már lefordultam. Kérdem miért, mondják "ez rossz környék". Következő fordulónál egy szerintem tök rendezett utcába fordulunk be, mögöttünk jön egy autó. Előttünk meg út kellős közepén áll egy autó, sofőr pár álldogáló fiatallal beszélget és nem kapkodja magát arrébb húzódni. Mondom, rájuk dudálok. Két helyi kolléga egyszere, "noooo, for Gods sake don't do that!!!" "Így is csoda ha nem rabolnak ki". "Oh my god, we will be mugged!!". Mögöttünk álló autó szintén tanácstalan, majd lassan csendben elkezd kitolatni. De aztán az út közepén álló autó sofőrje befejezi a diskurzust és odébb áll, mi meg megyünk arra amerre álltak, semmi gond. Két helyi kolléga, "huh, ez közel volt", "megúsztuk". Hmm. Nekem a környék is meg a fiatalok is tök normálisnak tűntek, láttam itt UK-ban sokkal rosszabb kinézetű helyeket és embereket. De a két helyi kolléga genuinely pánikolt, szóval valószínűleg tényleg lehett volna gáz... Később egyik mondta, hogy nála van egy olcsó "burner phone" amin nincs semmi értékes, hogy ha kirabolják akkor azt vigyék, mert általában nem számítanak rá a rablók hogy két telefon van valakinél... Másik mondta, hogy a kollegina (early 30-as, fiatalos, szőke, helyes nő) miatt is aggódott, hogy esetleg nem csak mugging lehetett volna, hanem... Azért ez gáz... Akkor jutott eszembe komolyan a gondolat, hogy lehet, hogy ott se fenékig habostorta az élet...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (152353)