.Tito Creative Commons License 2000.05.31 0 0 2482
Messer,

Sorkatonakent tolmacs voltam a Sziklaban. Akkoriban meg keringett AWACS a magyar legterben (Gyor-Veszprem, esetleg Szombathely-Veszprem ovalpalyan), segitendo a magyar legvedelmet. A gepek legtobbszor Avianobol, Galsenkirchenbol, ritkabban Angliabol es Franciorszagbol erkeztek. Akkoriban meg gyerekcipoben jart a magyar fotisztek angolnyelv kepzese, ezert volt szukseg egy osszekotore a harcallasponton, a NATO-s csapat es a valtas kozott.
Minden honapban mas nemzetisegu csapat jott, harom-negy fo (holland, nemet, olasz, kanadai, amerikai, belga). Oket kellett szolgalat kozben forditani, kaptak az eles infokat az AWACS-rol, ha azonositatlan cel erkezett a deli hatarvidek felol, de gyakran okozott problemat Kecskemet vagy Taszar kikepzese is. Hasznos volt, ugyanis mire az MH "atdiktalta" volna a cel koordinatait, es felkerul a plexire Veszpremben, addigra mar arkon-bokron tul jart... Errol meg irhatok, ha erdekel. Erdekes rendszer, szerencsere mult idoben.

Voltak erdekes rep. esemenyek, ezek kozul ketto jut most eszembe azonnal.
Kisgep erkezett Munchen felol, mar Ausztrian is engedely nelkul repult at, a magyar hatarorok jelentettek a vizualis eszlelest. Az osszes helyzetjelzo villogott, mint egy karacsonyfa. Radiora nem valaszolt. Emeltek egy Mi24-et Szentkiralyrol, ami Bp hataraig kiserte a megijedt arcot. Nem lettem volna a helyeben, amikor kinezett az ablakon...;) Azt hiszem Budaorsre rakta le a vasat, es teljesen el volt kepedve, hogy mi ez a felhajtas... Valami repulos talalkozora indult, azert oromkodott a lampaival... Ravertek az egesz HKSZ rezsit szerintem...

A masik kicsit velosebb volt... Talan tobben emlekeznek kozuletek arra az ominozus MiG21-SZU22 balesetre. Ejszakai elfogas-gyakorlas Balatontol delre. Vizualis kapcsolat utan fizikai kontakt, SZU22 talajt fogott, 21 elindult haza Papara, sulyosan serult szemelyzettel, serult geppel. Ver csend volt a HAP-on, mindenki szurkolt ezerrel, de nem sikerult. Mar a palyan allta, amikor a gep elhagyta magat, es foldet fogott... :(((

A reszletek lehet, hogy nem stimmelnek, aki jobban emlekszik, kerem javitson ki.

Tito

Előzmény: Messer (2480)