névtelen Creative Commons License 2024.06.27 -1 3 349193

Erről (is) írtam itt 5 napja:http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=167268348&t=9008229

És, igen,  egyetértek, hogy komplexen kell nézni a kérdést, a szabálykövetési hajlandóság nem úri hobbi, amit parancsszóra el lehet érni, viszont, ha nincs, az vagy balesetveszély, vagy pedig iszonyat erőforrás rendfenntartói oldalról. Meg, a túlszabályozás is kontraproduktív.

 

A sebességkorlátozásnál, meg - az, hogy a szabályozói felelősséget mennyire veszik komolyan - a kérdés, hogy vajon mi jut az átlag autós eszébe, ha lát egy sebeségkorlátozó táblát?

Az, hogy vajon van-e rendőr, vagy az, hogy hopp, vajon mi az oka a táblának (mert, ha kint van, akkor muszáj neki, hiszen bízunk a szabályban).

 

nem off, hogy tudom, hogy ezek kicsit filozófiai témák is, de azt gondolom, hogy egy jó szabályozást nem lehet, nem elég a technokrata szintnél megfogni. A technokrácia is kell, az a konkrét szabálynál kell, hogy pontos, egyértelmű és egyszerű legyen. Ez a rész nagyon technokrata, de a szabályozás célja, szándéka nem az. Szerintem.

Előzmény: Ashi Valkoinen (349192)