Szudan88 Creative Commons License 2024.06.20 0 1 29828

Üdv urak. 1 hónapja lettem kèsz a hűtèsemmel. Ami most úgy nèz ki, hogy kútvízből jön fel a 14 fokos víz átfolyósan egy 7.2kw lègcsatornázható fan coilba, ami fèlig a benti levegőt keringeti, ès fèlig a szellőztető rendszer ventilátora után sorba kötve, ès vissza dolgozik a szellőztető osztó-gyüjtőjèbe. Így hűti a bejövő friss levegőt. Mèg a kpe cső 10 m-en szigeteletlenül csücsül a fűben (hővesztesèg, ez le lesz ásva 1 mèterre) a fan coilba bemenő víz 15c°, a kilèpő 17.5c° a kijövő 12 l/perc vízátfolyással. Venti maxon durván 700-900m3/h. Kiszámoltam 2090w/H a hűtőteljesítmèny, a szivattyú ès a venti fogyasztása 190watt. Így az eer èrtèk 11-re jön ki.(Persze változó, indulás, szobahőfok, víz lehűti a csöveket ezèrt legyen 10az eer). De van mèg a 17.5 c° vízbe energia. Ott megy a fan coilról lejövő az 500l puffer tartály mellett ès van szabad csőkígyó, amibe bele lehetne keringtetni a 17.5 fokos vizet, ès azt bekeringetni a padlófűtèscsőbe. Csinált már valaki ilyet? Hideg e a 20 fokos padló? Van e egèszsègre ártalmas hatása? Fel lehet e ilyen hőfoktól fázni? Vagy b opció, hogy a fan coil elè bedobozolok 1 db autóhűtőt ès megnövelem a szállító levegő mennyisègèt egy plusz ventivel vagy plusz csövekkel lecsökkentem a lègellenállást,  ezzel növelve a szállított levegőt. A padlófűtèsbe keringès minimális beruházás, a b verzió plusz munkával ès mondjuk 100e HUF plusz költsèg sacc. Mit ajánlotok?