(M)Ákos Creative Commons License 2024.06.08 0 1 110890

Az autó összességében mindenképpen jobb, mint az O3. Elsősorban a menet- és motorzaj csökkent drasztikusan, ezek nekem (sok autópályával) rengeteget számítanak. Az utolsó O3 is 2.0 TSI volt, annak az én fülemnek kissé kellemetlen volt a hangja az utastérben, ha padlón volt a pedál. Az újnak meg olyan jól le van tompítva, hogy csak kellemes búgás hallatszik be. Egyébként az újhoz rendeltem valami “csendesítő” csomagot, ha jól emlékszem, vastagabb első oldalüvegezés volt odaírva hozzá. Apropó, a szélzaj is sokkal kisebb, nagy esőben látszik is, hogy kisebb a turbulencia a külső visszapillantók körül. Ha már eső, akkor végre van vízelvezető a szélvédő két oldalán, és nem az van, hogy kanyarban/fékezéskor “öngyilkosság” szélvédőt mosni, mert ráfolyik a víz az oldalablakra. És a szélvédő mosót is sikerült úgy megcsinálni, hogy nem küldi tele az ablak alját, aztán folydogál felfelé sokáig. Persze van, ami nem tetszik, pl. az első/középső légbefúvók a “tablet” alatt. Akárhogy trükközök, fújja a hideget a jobb csuklóm környékére, minél melegebb idő van, annál kellemetlenebb. Vagy a krómgenyó csík az ajtó felső részén, ami fixen a szemembe csillog minden reggel, amikor Kelet felé megyek. Mivel kb. 400e km-t ültem 2 db O3-ban, jól esik a szememnek, hogy átfaragták a belső teret, és frissebb lett, más anyagok/textúrák használatával.

Előzmény: Zotyik (110889)