joevagyok68 Creative Commons License 2024.06.01 0 0 11248

Elnézést...megírtam szépen tagolva, erre összecsúszott a pitsába az egész...

Na még1x...hátha most.

 

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Nem találtam a kérdésnek megfelelő topikot, illetve ez az ami még "pörög"..

Szóval...autóvillamosság... vagyis motorkerékpár ...

 

A probléma

Egy 2007-es kawasaki versys 650-ben,  fényszórót kellett cserélnem ( összetört a gyári és a spoilerekkel együtt már gazdasági totálkár lenne a dolog..), amiben 2 db H7 izzó volt külön a tompítottnak és a távolságinak.

Így felraktam helyette egy olyat lámpát amiben 1 db H4 izzó van. + ( 1 helyzetjelző, de az most nem "játszik" )

A gyári csatlakozókat meghagyva, úgy kötöttem be, "értelemszerűen"hogy :

A H7 tompított + ( plusz )  -t rákötöttem a H4 izó tompított + ( plusz ) -ra

A H7 tompított - ( mínusz ) -t rákötöttem a H4 izzó - ( minusz ) -ra

A H7 távolsági + ( plusz ) - t rákötöttem a H4 izzó távolsági + -ra

A H7 távolsági - ( minusz ) "üresen" maradt....az első körben nem lett sehova kötve.

Viszont így a távolsági fény visszajelző lámpája akkor is világít, ha a tompított fény van felkapcsolva !Mondjuk csak a korábbi/szokásos 70-80% fényerejével .

Ha átkapcsolom távolságira, akkor meg a korábbihoz hasonló ( 100 % ) fényerővel világít a visszajelző lámpa .

Kipróbáltam azt is, hogy a - korábban üres/be nem kötött - H7 távolsági minuszt is rákötöttem/közösítettem a tompított minusszal.

Azzal csak azt értem el, hogy a távolsági visszajelző lámpa ugyan úgy világított akkor is, ha a tompított van bekapcsolva, de már teljes fényerővel..

+ INFÓ(k)....

A gépkönyv alapján a visszajelző lámpák azok LED-ek.

Nem tudom ez bezavarhat-e ?

Visszarakva/visszakötve 1-1 izzóval, úgy jól működik, a távolsági felkapcsolásakor világít csak a távolsági visszajelző lámpa.

MI lehet a baj ?

Hogyan kéne bekötni ?

Esetleg valahova be kéne kötni egy diódát?

Vagy ?

Vagy fogadjam el így, oszt kész ?  :-)

Előre is köszi, ha valaki segít ( mert egyelőre számomra érthetetlen/misztikus a dolog..)

üdv 

dj

Előzmény: joevagyok68 (11247)