Balage-81 Creative Commons License 2024.05.25 0 0 41496

Ezeket megválaszolnád kérlek? Köszönöm előre is!

 

 

 

 


Amíg nem sikerül beszereznem olcsó Mospilant/Spilant, addig mogyoróormányos bogár ellen ér valamit, ha lefújom a mogyoróbokrot kontakt rovarölővel 1-2 alkalommal? Van itthon pl. Decis.

 

 

 


Az jutott eszembe, hogy a Chorussal csak az idén termő málnatöveket kell lefújni vagy a jövőre termőket is? Én lefújtam mindet, aztán jöttem csak rá, hogy a jövőre termőket talán felesleges volt. Azok úgyse teremnek idén, így botritiszisek se lesznek. Ha csak azokat a töveket fújnám le, amiken virág/termés van, akkor jóval kevesebb permetszer fogyna. Persze valamennyi menne a jövőre termő tövekre is, ez elkerülhetetlen, de lehetne spórolni valamennyit.

 

 

 

 

 

'Az azonban tévhit, hogy a növénybe mélyen berágó kártevő, pl. almamoly lárva vagy dióburok fúrólégy lárva utolérhető felszívódó növényvédő szerrel.'

 

https://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/hogyan-hatnak-novenyvedoszerek-kontakt-felszivodo/6480/

 

Ezt hogy kell érteni? Úgy, hogy ha időben lefújom a fát Mospilannal, akkor a kukac ahogy beleharap a gyümölcsbe, azonnal megdöglik, de ha már mélyen befúrta magát a gyümölcsbe, akkor nem lesz baja?



Előzmény: The Dark Side of the Moon (41494)