fügice Creative Commons License 2024.05.25 -3 0 234666

Értem. Én Isten kezét látom ebben is, Isten kegyelmét, csak úgy minden ima, közbenjárás, hókuszpókusz nélkül, de ebben nyilván nem értünk egyet 😉

 

Nekem is orbitális nagy kérdés Isten felé, hogy miért nem gyógyít meg minden beteget, de legalább a hívőket és gyermekeiket. És, 26 éve nincs erre válaszom, konkrét válaszom. Az Ige szerint mi, keresztények Krisztus sebeiben meggyógyultunk. Múlt idő, a megtéréssel egyidejű projekt kellene legyen. Az Egyiptomból kivonult nép közt nem volt beteges, márpedig mi annál egy sokkal jobb szövetségben élünk ma, mint amit ők kötöttek Istennel. Na, akkor most mi van? Nem tudom, nem értem, ha megfeszülök sem.  De, ismerem Istent, mikor ezzel nyaggatom Őt, akkor egy rettenetes mértékű békességet ad, de választ nem. Nem kell mindent érteni annyira, hogy pl. neked el tudjam magyarázni a beteg és aztán meghaló gyerekek dolgát, az éhen haló, megkínzott, meggyilkolt gyerekek dolgát. Nem ezen múlik, hogy Isten létezik-e, vagy sem. Ha semmit jót nem tenne már az emberiség életében, akkor is minden képzeletet felülmúló módon megkegyelmezett és cselekedett eddig, csak hálával tartozunk. Pl. pusztán azért, hogy élünk. Biztos hallottál Nick Vujicicről, se keze, se lába. Érdemes meghallgatni őt.

Előzmény: fitosi (234654)