SÜNÖCSKe Creative Commons License 2024.05.23 0 2 16410

 

"Hát erre meg hogy találtál rá?"

 

Röviden: véletlenül.

 

Hosszabban már eléggé OFF, de végül is vasút, meg (virtuális) modell, szóval talán maradhat.

 

Játszom egy online számítógépes játékkal, a Freight Yard Managerrel. Ebben különböző észak-amerikai (USA, Kanada) teher- és rendezőpályaudvarok, ipartelepek stb. közötti áruforgalmat kell lebonyolítani, kicsit hasonlóan a FREMO-hoz, csak 2 dimenzióban, műholdképre ültetett vágányhálózaton. Az egyik általam felügyelt teherpályaudvar a missouri-i St. Joseph, ahonnan kiágazik kelet felé egy vontatóvágány (Saxton Branch). Ez a játékban csak az ICM Biofuels rakodójáig van meg, de a vágány a valóságban folytatódik tovább, és én kíváncsiságból megnéztem a Google Térképen, hogy meddig. A vágány járható szakasza addig fut, amit már láttál az előző hozzászólásomban, és véletlenül volt hozzá utcakép is :)

 

Link a játékhoz: https://fymanager.com

 

Aki esetleg kedvet kap a játékhoz, annak előzetesen szólok, hogy elég jól kell hozzá tudni angolul. Az amerikai vasúti szaknyelv pedig előbb-utóbb úgyis ráragad, én is szinte nulla tudással álltam neki játszani, mostanra 12 kisebb-nagyobb "yard" felügyeletét látom el :)

Előzmény: alkotasu (16407)