KovA Creative Commons License 2000.05.25 0 0 199
Kedves Cactus !
:-) , hat igen lattam en is egy picit a masik oldalbol is.
Pl. epp Svajcban lattam a Sweizermacher cimu filmet.
Aztan az elszigetelseg kovetkezmenyekent nekem kisse naivnak is tuntek a korulottuk levo vilagrol alkotott kepuk alapjan, olyanoknak akik egy kicsit inkubatorban maradtak es megmaradtak gyermeknek. Rettegtek pl. Magyarorszagra jonni. Felelemmel toltotte el oket, hogy a magyar nagykovetseg altal kiadott vizumkero lapon jo magyar szokas szerint edesanyjuk nevenek is volt kitoltendo rovat.
Baratno elsiratta a baratjat 1988-ban, hogy ilyen orszagba (Magyarorszag) kell utaznia, vajh viszontlatja-e meg ?
Nem mertek mas szallodaban megszallni, csak amit a vizumkero lapra beirtak.
S munkajuk vegeztevel konnyezve tertek haza innen, hogy elujsagoljak: itt is emberek elnek. S lattam a valtozast a hataron, hogy akik a keletnemetek kiengedese elott szornyu gyanakvassal, ezer kerdest szegeztek nekem, miert is jovok Svajcba, a nemetek kiengedese utan baratsagosan mosolyogtak: s radobbentem, mennyire is ki vagyunk szolgaltatva mindannyian annak, amit a TV-ben latunk, az ujsagban olvasunk, es mennyire torz kepet kapunk egymasrol.
Mert meg a legkulonbozobb kulturak emberei is legalabb 99%-ban egyformak, olyan lenyek, akik szeretet altal lesznek ertekek, ezert szeretni es szeretve lenni akarnak...
De az ujsag es a TV nem azzal a 99%-kal szeret foglalkozni, hanem mindik csak azzal az 1-gyel es ezert aztan egy ido utan az 1% tunik 99-nek. S azota kevesbbe lehet engem riogatni nemzetisegi es vallasi alapokon, s erre gondoltam akkor is, amikor Boszniaba mentem akkor, mikor meg rossz hire volt...
Viszont felek az ujsagtol, a TV-tol, es a politikatol, akik mindig ezt az 1%-ot hasznaljak ki arra, hogy megtevesszenek, mikozben ok maguk is megtevesztettek. Es lattam, mit tud okozni ez a pici 1%.
Mi magunk is egy uveghaz vedelme alatt elunk, Magyarorszagon es Europaban is, de a realitasokat tekintve felo, hogy infantilizalodunk, es meglepodhetunk, ha az uveghazat egyszer mas igazsagok kemeny valosaga tori ossze korulottunk. Meg nincs itt a menyorszag meg van es lesz mi ellen vedenunk magunkat tudni kell.
KovA
Előzmény: Cactus (189)