névtelen Creative Commons License 2000.05.24 0 0 747
Carpy:
és mi a helyzet akkor, ha a reggeli 6:45-ös Bp-Veszprémire veszek helyjegyet, a Bartók Béla úttól?
Nem valószínű, hogy fenntartják a helyet, ha tele a busz..

amúgy ilyenkor "2. osztályon" :) utazom: szépen megvárom, míg mindenki feltülexik a buszra, utolsóként felszállok és leülök a lépcsőre...

A tülekedés elkerülésére szerintem talán olyasmi jegykiadást kellene bevezetni, ami a MÁV-nál is van. Tudatosuljon az utasokban, hogy elővételben is megvehetik a jegyet, s nem csak a helyjegyet..

Árkiegészítés: ez mindenképp gennyes dolog. De a végén mindenképp az állam szív: nem ad árkiegészítést-a volán eladósodik-állambácsi kamatostól konszolidál....azaz a végén többe kerül neki. "B" verzió: a szolgáltatás szintje erősen redukálódik. Ekkor ílymódon használhatatlan lesz a közeledés, mert az amúgyis zsúfolt járatokra már a hivatásforgalmi utasok sem férnek fel. A pénzt meg ugye ők hozzák: ördögi kör...

Talán megoldás lenne, ha a csúcsidős nyugdíjas kedvezményt pl 50%-ra egészítenék ki. (azaz az 50%-os jegy után nincs kiegészítés, 90%-osnál pedig 40%). Csúcsidőn kívül pedig ingyen használhatnák a szabad kapacitást. Ez szerintem mindenkinek jobb lenne. Emellett a nyugdíjas igazolványra, távolsági utazásra kapjanak évi x ingyenes lehetőséget. szerintem.