Petykooo7 Creative Commons License 2024.04.21 -3 0 5499

Látnivalók Gibraltár törpeállamában – megnéztük a vad majmokat

 

Miután elhagytuk Marbellát tovább robogtunk a bérelt járgányunkkal Gibraltár és Tarifa városai felé. Sokan tévesen azt hiszik, hogy a kontinentális Európa legdélebbi pontja Gibraltár. Valójában viszont Tarifa városa még a brit exklávétól is délebbre található. A kettőt egybe kötöttük és így az amúgy is élményekkel teli kirándulásunk még izgalmasabbá vált. Bár annyira soha nem vonzott ez a törpeállam, ennek ellenére nagyon kellemes meglepetésként ért az ország amikor odaértünk. Ahogy az autópályán vezettem a feleségem többet sikítozott, mint a Texasi láncfűrészes című film alatt. Jó néhány esetben volt mit csinálnom, hogy az őrült spanyol sofőröket hogyan kerüljem ki. Már kilométerekről el kezdett körvonalazódni Gibraltár jellegzetes sziklája. Szerencsére sikerült balesetmentesen eljutnunk a célállomásunkra. Az út közben azért számos kérdés körvonalazódott a fejemben. Be lehet menni Gibraltár területére bérelt autóval? Ha nem, akkor hol lehet leparkolni? Mennyibe kerül majd a parkolás egy ilyen fontos helyszínen? Euróval vagy fonttal lehet ott majd fizetni? És még hosszasan sorolhatnám. Végül minden kérdésemre megkaptam a választ és kitapasztaltam, hogy is működik az élet ott. Ebben a posztban össze is foglaltam ezeket az információkat, hogy ti nektek már ne kelljen nyomoznotok. Lássuk milyen látnivalók találhatók Gibraltár városállamában, hogyan tudtok ide eljutni és egyáltalán meg-e éri ideutazni.

 

BŐVEBBEN: https://travelhacker.eu/latnivalok-gibraltar-torpeallamaban-megneztuk-a-vad-majmokat/