sr1 Creative Commons License 2024.04.12 -1 0 110538

2024-es  Karoq 1.5TSI 150 ló kézi váltosról valami rosszat tudtod mondani?

O2 TSI ül át a ismerős, mire figyeljen, hogy kell a benzinesek bejáratni?

 

293 e km után kicsit odacsaptam a Toureget vasarárnap este. Elütöttem vele egy fém kukát (kb. 1.2 méter magass), ami be volt betonozva a zöldövezedtbe és valaki pont az útszegély melllé szerltette, az egyik nagyon forgalmas keresztetőzésbe.

A kuka elrepült, pedig 20km/h -nál nem hiszem, hogy nagyobb sebességem lett volna. A Front assyst nem látta. 

Sérült a jobb elején ez-az: a maszk, a lámpa, a sárvédő alatti burkolat és kivágta a bal első gumimat is. 

Most első alkalommal fel kellett tegyem a spéci potkerekemet, amit fel kell fújni. Vagy 30 perc kellett, amig megértettem, hogy az agyra felszerelve kell felfújni. Közbe kerülgettek az autók.   

Amiután feltettem a kereket, elvittem a kocsit a VW kirendeltséghez, a kapus adott egy borítékot, betettem a kulcsot, ráírtam a kocsi adatait és otthagytam a parkolóba. Hétfő késő délután el is készitették a papirokat és megtörtént a hibafelvétel, behívtak, hogy írjam alá (reggel bementem a rendőrségre, hogy adjanak egy bizonylatot a sérülésről).    

Casco,  megoldják, de legalább egy hónap, ha nem másfél. Sok az udvaron a sérült autó. 

Biztos kell egy csomó műanyag illesztőelem is.