hello40 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 3161

Csuda, milyen extra, érdekes programokat fedezel fel, és részt is veszel rajtuk! Elismerésem!

 

Többféle emléket ébresztett bennem a beszámolód:

- Te most egy 80 éves számológépre csodálkoztál rá - erről nekem egy ellenkező előjelű élményem jutott eszembe: a 80-as évek elején Párizsban az akkor extra  modernnek számító Pompidou-központban ámultam el a könyvtárban az egyik polcsor végén egy fénymásoló automatára, amit bárki igénybe vehetett - hogy milyen díj ellenében, azt nem tudom. Miután nem voltam érintett benne, nem próbáltam kideríteni. De maga tény, hogy ezek szerint lehetővé tették bármi könyvrészlet  vagy ábra, grafikon stb. lefénymásolását bárki számára, az merőben meghökkentett. Már csak azért is, mert a munkahelyemen akkortájt még a stencilgép volt egy egyetlen sokszorosítási alkalmatosság.

 

- A másik, a Váci utcában felfedezett játék: gyerekkoromban volt egy igazi, fából készült mini konyhaszekrényem, mindenféle edényekkel, főzési alkalmatosságokkal - imádtam játszani vele, és mikor már bőven kinőttem belőle, se engedtem eladni. Felkerült a padlásra, és mikor elköltöztünk, csak akkor ajándékoztam oda egy kicsi lánynak az utcánkban. Azt a meglepetést és kitörő örömet az arcán sose felejtem el - többet ért, mintha bármennyiért adtuk volna el.

Előzmény: Csimpolya (3159)