vélemény 1 Creative Commons License 2024.04.07 0 1 1927

Salisbury folytatás. Másnap délelőtt még egyszer visszamentünk a katedrálisba. Csak a 9.30-kor nyitott. De a templom környékén is szép épületek vannak. Az egész körzetbe két díszes kapuzaton keresztül lehet bemenni. A kerengő már korábban nyitva van.  Jó QR kódos ismertetők vannak  sokfelé a templomban. Salisburyben van a legtöbb régi favázas épület, érdemes 

végigsétálni a kis utcákon.

Délben utaztunk tovább Winchesterbe. Ott laktunk a legjobb és legdrágább hotelben. Winchester Royal Hotel, 4 csillagos, 131gbp /szoba nagyon jó reggeli. Állomástól 10 perc, a katedrálistól is 10 perc.

 Winchenster már a normann hódítás előtt is nagyon fontos település volt. De még Hódító Vilmos és közvetlen utódai is megkoronáztatták itt magukat, a londoni koronázás után még egyszer.  Sokáig az ország 2. legfontosabb városa volt.

A Great Hall a 13. századi vár egyetlen megmaradt része, a többit Cromwell katonái rombolták le.  A falon van egy nagy kerek fa lap, amiről azt tartják, hogy Artúr király kerek asztala. De valójában a 14. században készült. A festés még későbbi, a 16. század elejéről.