diginewl Creative Commons License 2024.04.02 0 0 33626

Ez így van!

Az ESU is pontosan így működik (ők diszkréten, jobban elrejtették a minimotort egy fekete dobozkába...)

 A videón tökéletesen látszik, hogy a mini ventilátor szinte vagy áll, vagy 100%-on pörög. Nincs átmeneti le/fel gyorsulási ideje (azaz van, de az nagyon rövid.)

Egy ilyent tettem be próbának - ennél kisebbet nem találtam:

https://www.aliexpress.com/item/4000817889763.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.103.430d18021UIou0

 

Ez állítva pont befért a kazánba, alul nem látszik semmi.

Viszont, itt ez a böhöm nagy tárcsa lassan pörög fel, és relatíve hosszú idő alatt áll le.

Szóval nem bonyolult az ügy, csak megfelelő minimotor kell hozzá (hangszóró sem kell hozzá, ne bonyolítsuk!).

 

Ezek után jön a vezérlés nehézsége, valamint a Seuthe füstölő átalakítása nagyobb térfogatúvá. Ugyanis így kb 2-3 percig tud füstölni a 0,2ml-ből. A sima egyszerű füstölő bőven termel ennyi füstöt, csak legyen neki utánpótlása....azt sem egyszerű megoldani.

Szóval ki van ez találva. :) Jó lenne, ha alkatrészként meg lehetne venni, de egész véletlenül a ROCO-nál nincs készleten, az esu pedig pont nem fér be sehová. Ami meg beférne, azt nem árulják külön alkatrészként.

Előzmény: _Tapicska_forgalmista (33625)