Noname167 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 30505

Pontosan nem tudom hol, de valahol rémlik, hogy olvastam, hogy egyelőre nem lesz még használatban ez a Tejüzemes buszmegálló, de nem akarok senkit átverni. Igen, Esze Tamás u. buszmegálló szerepel az online menetrendben, vonalhálózatban, de valamiért a papír alapú menetrendből kimaradt a 33, 34, 35 járatokból. De ez legyen a legkisebb gond.

 

Pesti megoldás is meglehetősen fura, de mégis valahogy összeszedettebbnek tűnik. Ameddig felszállít a busz mellette elférnek a kanyarodó autók, majd egész biztonságosan meg van oldva a hídra való besorolás. Nálunk ott van egy szemafóra. Feltartja a fel-leszállítás idejére a Halász utca felé haladó autókat a busz, amennyiben piros lámpát fog ki, addig lezárja a besorolással a kanyarodósávot, hiszen nem tudja behúzni a busz hátulját az egyenesen haladó sávba és egyéb problémák is vannak ezzel a buszmegállóval, szerintem. Nem igazán értem miért erőltetik ezt, már az előző menetrendben is. A György Oszkár tér-Autóbuszállomas közötti távolság szerintem nem olyan nagy ami indokolta volna ennek a buszmegállónak a kialakítását. 

Előzmény: bis1one (30503)