realfan Creative Commons License 2024.03.26 -1 4 5384

Érdekes statisztika a következő meccsünk elé, hogy leendő ellenfelünknek van a második legtöbb mezőnykísérlete a teljes bajnoki mezőnyben (67.9/meccs), míg nekünk a második legkevesebb (62.2/meccs). Hatékonyságban ők a második legrosszabbak (42,7%), ami hármasokra (30,3%) és kettesekre (50,7%) is igaz. Mi adjuk el a legtöbb labdát (13.7), ők a negyedik legkevesebbet (11.5). Ezen statok után gyakorlatilag adja magát, hogy jól lepattanóznak: és valóban, a Falco után a második legtöbbet ők szedik le (39.1), ami a mi harmadik legrosszabb mutatónk (34.2) mellett különösen jól néz ki. Egyúttal labdaszerzésben holtversenyben állnak az élen (7.5).

Hazai pályájuk a legjobbak közé tartozik. Miközben idegenben nyomtak egy 2-11-et, addig otthon ez 9-3 jelenleg. Az Alba szoros, a Falco sima meccsen nyert ott, rajtuk kívül egyedül a kaposváriak örülhettek egy kétpontos sikernek. Akadémia ide vagy oda, gyakorlatilag nincs "normális" u23-as játékosuk, az 5 légiós mellett Kerpel-Fronius, Kovács és Meleg számítanak fontos embernek. Ennek köszönhetően sokszor a második félidőben fordítanak hátrányból.