Törölt nick Creative Commons License 2024.03.18 -1 3 66728

Lódarázs csípés borzasztó, tapasztalat. Sima darázscsípés ha megvan szorozd meg az érzést 10-el min. Szerencsére magánosan fészek közelében nem agresszív, de ha megleped szúrhat. Igen őrszemek mindig vannak lódarázséknál, fészek külső felületén ill. az odú előtt, ha közel mész akkor köröznek, körberepülnek, sőt akár pofán is repül, ha nem értesz a szép szóból kapod a támadó feromont és akkor jön a többi is. Van mikor toleránsabbak, láttam olyat én is, hogy turistaút melletti fában voltak és folyamatosan járkáltak az odú előtt az nem érdekelte őket csak ha megállt valaki előttük. Mikor oda fészkeltek elfogadták a helyzetet, hogy ott forgalom van. sok mindentől függ mikortól támadnak, nehéz megmondani, láttam már olyan videót, hogy szinte már a fészekben volt épp csak nem simogatta meg a darazsakat és nem támadtak, máskor meg már les alján is idegesen repkedtek körbe, mikor legalább 3 méterre voltá la les tetején lévő fészektől, lehet ,hogy a dezodor illata idegelte őket, vagy csak az izzadtságszag, vagy épp ilyen napjuk volt, nem tudni. 

Fácán az ilyen valóban, hajtóként is dolgoztam anno vadászatokon, susnyásba zavartak minket akkor gyerekként be, hogy hessegessük fel, utolsó pillanatig vár. Távcső nincs, de a 90x-es zoom a kamerán is hasznos. 

Vöröshangyákra ráülni hát igen, az nem kellemes élmény lesz. :) 

Előzmény: Pályaőr (66726)