PvD Creative Commons License 2024.03.15 0 0 20907

"Mit jelent az, hogy nem kell mindent centi pontosan megtervezni?

Csak úgy kútfőből kitalálod, és jó lesz?"

Azt jelenti, hogy a tágulási tartály, a keringető szivattyú, stb. helyét és bekötéseiket nem kell megtervezni, mert ezek integrálva vannak a készülékbe (monoblokkos hőszivattyú beltéri egységébe) gyárilag.

Típust is említettem, annál meg lehet nézni, hogyan működik a dolog.

 

 

"Van olyan rendszer, amire napkollektort ráköthetsz, lekezeli. Igen, jól látod, csak az nem a te pénztárcád kategóriája, aki a tervezőre sem akar költeni.

Mert az írásodból ez jön le."

Nagyon félreértesz, én nem akarok megspórolni semmit, csak szeretnék képbe kerülni, hogy utána tudjam, melyik szakira hallgathatok.

Mert most 3 gépész(mérnök és/vagy kivitelező) 3 külön megoldást ajánl :D

 

 

"Nem akarom elvenni a kedved, de monoblokkhoz is kell puffer, keringető szivattyú, vezérlés, stb sallangok."

Tudom hogy kellenek, le is írtam az előbb, hogy ezek mind bele vannak integrálva a monoblokk hsz. beltéri egységébe :)

 

 

"B opció tudod mennyivel foglal több helyet? 60*80*30 centi. De ebben benne a vezérlés, szelep, stb."

A B opció amit írtam, az is monoblokkos hőszivattyút takar, csak integrált központi egység nélkül.

Tehát nem egy gyári mondjuk Panasonic 180 cm x 65 cm x 65 cm dobozban van benne majdnem minden, hanem külön van vásárolva és összeépítve a keringető, a tágulásai, a puffer, stb.

Előzmény: 1 valaki (20906)