Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.14 0 2 46133

Telt és múlt az idő, lőn este és lőn reggel, lőn 1978, amitől kezdve a 23 csatornából 40 lett azz FCC indokolatlan kegye révén. A hackerek különféle egyéb kvarcokat kezdtek beleforrasztani a 23  csetornás rádióikba, a gyárak pedig megpróbáltak 40 csatornás cébéket gyártani, mint ez a Panasonic RJ-3050, 1978-ból. Alábbiak az eladó fotói az eBay-rol.

Esküszöm, hogy csak azért vettem meg mert nincs rajta se PA, se egyéb fölösleges. Az utódjai, az RJ-3150 és 3250 már nem voltak ilyen szerencsések. Kapcsolási rajz még annyi se mint a 3200-nál, egyáltalán semmi, ergo a bevált forrástól újabb doksi 17 dolcsiért ami 4 sör ára, viszont a minőség a régi, szkennelés pedig meglesz.  Érdekesség a szintézer ami akadémiai szinvonalú és bonyolultságú, egy olyan szintéze IC-vel amivel csak a legidősebbek találkozhattak de információ semmi róla egyéb forrásokból, csak hogy létezik és pont.

 

A rádió olcsóbb volt mint az RJ-3200-as, 34 dolcsit fizettem érte, 20 + 1.50 ado + 12 sh, viszont a doksi az 17 volt, nem tudtam lealkudni. Egy tipp a vásárláshoz, hogy érdemes jól megnézni és felvenni a wachlist-re, és akkor 1-2 nap után kaphatunk egy 10-20% engedményes ajánlatot  amit érdemes elfogadni ha amúgy is meg akarjuk venni. Az én példányomra 25 re kaptam a 20-as ajánlatot amit elfogadtam. Arra ritkán lehet számitani hogy jelentősebb (50%) leértékelés lesz (de van rá péda), hiszen megy rendesen a biznic cébé rádiók terén is.

Előzmény: Dessert Rat (46132)