morel_whisperer Creative Commons License 2024.03.12 0 0 155150

Nem-e? :D Göröngyös, egykor makadám út egyik oldala kiváló fkg/hkg-s hely. Mászok ki. Út túloldala hasonló, de nem terem (és pluszban az még naturás is), nagyon sűrű. Furcsa volt az aljnövényzet, az útról látva "világított" a kopárság, amire nem emlékeztem korábbról. Én ide benézek. Kb. 3 m bozóton kellett csak átverekednem magamat. Sok mindenre számítottam, pl. láp foltra, ami addig elkerülte a figyelmemet, meg némi jellemző növénytársulásra - eleve azért másztam be -, de semmi ilyesmi. Ellenben macsétásunk akkora győzelmet aratott a bokrok felett, hogy még a Holdról, izé, műholdról is látszik. Szívesen tennék be egy képet, de ahhoz túl jó gombász hely a túloldal. :) Csak úgy poénból szoktam böngészgetni a nádasokat a Google Earth-ben, figyelemre méltó hely (2021-2022 környékén): 46°46'31.4"N 20°07'52.9"E (Rákeresve a településre, lehet is találni videót az ipiapacsról.) Igazi IQ fighter, aki nádasban, kukoricásban csinál ilyesmit, 2024-ben, amikor még a lakosság jelentős része is rendelkezik drónnal...

Előzmény: öreg_néne_b (155148)