Bambula1982 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 228117

Szerintem ez a súlytöbblet inkább a dizájn velejárója ezeknél az újabb gyaluknál. Gondolok itt a “bed rock” kialakításra, vastagabb késre, forgácstörőre. Vagy a “low angle” gyaluknál az állítható száj okozta súlytöbbletre. Nem gondolnám ezt előnynek. Ha csak néha vesszük kézbe akkor nem vesszük észre, de ha hosszabban dolgozunk akkor nem mindegy a súly. Az extra leszorító erő amit nyerünk fél kg többlettel elenyésző ahhoz képest amit létre tudunk hozni a lefelé mutató erő komponenssel amikor toljuk a gyalut. Egyébként a jól beállított és éles gyalut kis fogással az ”orránál” húzva is tudunk forgácsolni, a régiekkel is. Persze ez inkább csak jópofa, a megfelelő élességre mutat rá. Visszatérve még a 62-es gyaluhoz. Nem igazán szeretem normál munkára, nem ezután szoktam nyúlni. Nehéz és nagyon rossz a balansza, orr nehéz. Valamint nagyon szélesen fogod a klasszikus gyalukhoz képest. Shooting board-on viszont verhetetlen bütüre. Van rajta egy extra “hot dog” a kényelmesebb fogásért. Illetve itt nagy előny az extra súly szerintem. Viszi a lendület amikor meglököd, ezzel segítve a munkát, de emelhetned nem kell.

 

A matekos példával pedig maximálisan egyetértek.

Előzmény: fejes.i (228116)