zdcmchy Creative Commons License 2024.03.09 -5 0 696312

Nem, csak úgy láttam, alkalmazkodtam. Nincsenek azok a dolgok amik itt, pl. amit itt mutat a tv, hogy mutatja a német tv, hogy ne moss hanem szellőztesd a ruháid vagy hogyan kell gyertyával fűteni, ezek nincsenek németországi tv műsorokban, vagy semmiképpen nem észrevehető mennyiségben. Igaz, ez nem személyes, de biztosan jó a forrásom. Tüntetéseket ilyesmiket meg láttam személyesen is, az volt mindég. Bevándorlás szempontból itt nálunk kb azt látom amit nyugaton 1885 körül, amikor érdeklődtem jó irányba megyek e Gingelomba. Akkor még flamand parasztok szedték a földiepret, azoktól kérdeztem meg. De egy magyar ismerős már Osthamban már olyan utcában lakott ahol a legtöbb házban törökök. Itt is kb most kezdődik, nincs is ezzel különösebb probléma. De lehet, mert van egy lényeges különbözőség, onnan nem volt kifele vándorlás akkor és sokkal több gyerek született mint itt nálunk most, tehát itt ez átfordulat krízisbe. Ott sose voltak kínai rendőrök, most sincsenek, pedig kínai sokkal több van, török rendőrök sincsenek, az még több van.

Előzmény: crow_csíííz (696310)