BX-60-72 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 155100

Gratula.

Számomra ezek a meszes talajú virágos kőrises domboldalak  a rejtély kategóriájába tartoznak még. Nem találtam eddig rá mintát, szabályt, hogy mivel lehetne szűkíteni a keresést (társulás, lejtőszög, kitettség, sűrűség stb). Mert potenciális hely rengeteg lenne a Budai-hg-ben és a Pilisben is egyaránt. Sokat végiggnéztem és ahoz képest kevés helyen, tök random és keveset találtam. Illete sokszor marha szárazak, zsinórban több éven át. Most viszont minden ideálisnak tűnik. Nem tudom, hogy lehet-e úgy stabil állománya, hogy évekig nem fejleszt termőtestet (tudom, nem csak így szaporodik, tehát neki ez nem feltétlenül elsődleges), vagy ilyenkor több helyen is előjön pl. spóráról elszaporodva, aztán ha évekig rosszak a körülmények, akkor feladja ott. De izgalmas, mennék nagyon most, időm viszont nincs rá, lehet csak márc. 23 körül jutok ki legközelebb terepre. És a pusztaiért is mennék, az azt hiszem a kedvencem. Úgyhogy én önző mödön nem bánnám, ha pár napig maradna a hideg, és lassítanának a delikvensek a növekedésben. 

Előzmény: Cazador88 (155093)