Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.08 0 2 1013

Példa:  Sea Hawk 25-ös hajórádió az eBay-on 9.95 dollárért, cirka 3500 Ft. Az eladó tipikusan bigyókat, játékokat árul, ez valahogy a hozzá került és meghirdette licitre. Végtelenül rosszul van fotózva (és beárazva), a lényeg a periférián van, középen az üres doboza aminek a gyűrött állapotát külön ecseteli, de nem dobozt akar senki venni hanem rádiót, azt meg alig látni. Mellé egy könyv, egy 1961-es ráióamatőr vizsgára felkészitő, amit az eladó a rádió manuáljának hisz - vallásszabadság van alkotmányosan.

   Egy héten át senki nem licitált, én sem akartam licitálással felhivni rá a publikum figyelmét (az emberek olyanok, ha másnak kell akkor nekem is  - ezért van annyi sajnálkozás ha valaki olcsón vesz vagy drágán ad el).  Hogy mégis adjak esélyt mindenkinek, a lejárat reggelén rátettem  egy automata licitet 15 dollárig, amiből látszik hogy nemigazán kell ez nekem (akkor 30-40-ig tettem volna), csak hecc mert még nincs hajórádióm, adok 5 órát másoknak az érvényesülésre. Délután járt le, hát megnyertem 9.95 alapáron. Simán el lehet adni 40-ért.

Az eladó sem fog ezen keseregni az ő 3200 pozitiv minősitésével, hiszen keresett 10 dollárt amiből két finom sört is vehet, vagy három nemfinomat.  Mindenki magára vigyáz, eladó és vevő, felnőtt emberek vagyunk.

 

 

Itt egy ugyanilyen 45-ért: https://www.ebay.com/itm/186332004448

Előzmény: HG7JOE (1011)