Didergő Király Creative Commons License 2024.03.04 0 0 271579

én szeptember legelején csináltam elég nagy tételben (197 tő), szabad földben, flakon alatt, gyakorlatilag 100%-os eredménnyel. persze nagyon sok függ a fajtától is.

igen, le kell szedni a föld alatti részről a leveleket.

 

közben elkezdtem a rózsadugványok átültetését. egy rózsatermesztő azt mondta, hogy vágjam vissza őket 1-2 rügyre. ok, visszavágtam, de nem volt egyszerű, mert ahol rügyek voltak, ott már kihajtott, szóval max. alvó rügyre tudtam visszavágni, aminek az lett az eredménye, hogy 2-3 cm-es csonkok maradtak a gyökér fölött. alig látszanak ki a földből. kicsit fájdalmasan néznek ki, de remélem, hogy igaza lesz a termesztőnek. igazság szerint nehezen látom be, hogy miért jó neki, hogy egy levél sem marad raja, szár rész is nagyon kevés (talán abban is raktároz némi tápanyagot), és újra ki kell hajtania a 0-ról. "szívem szerint azért egy levélkét hagytam volna rajtuk. a legtöbbnek nagyon jó a gyökérzete, 30-40 centis. a homokos talajból egész jól ki tudom bányászni őket, még úgy is, hogy elég közel vannak és nehéz hozzájuk férni. mivel nagyon sokat kell elültetni, 30-35 centisnél szélesebb ültetőgödröt nem nagyon van kedvem ásni, úgyhogy a gyökereket elforgattam a gödörben. lehet, hogy jobb lett volna megkurtítani őket? vágjam vissza őket felére? ez megint olyan, hogy nincs hozzá szívem, de lehet, hogy hülyeség. végül is a konténeres gyökere is körbetekeredik a konténerben, aztán mégsem vágjuk vissza, amikor elültetjük. vélemények?

Előzmény: Balage-81 (271578)