Versity Creative Commons License 2024.03.03 0 0 18040

No,egy kicsit szereljünk elméletben😀! Főképp ABEShez intézném a gondolataimat,mint jártas motorszerelő,a többieknek meg csak úgy,hogy megtörjem a csendet. Aprilia Rs 50. Megkaptam a szimeringet nagysokára,úgyhogy összeállt a motor. A probléma,ami nem kicsit bosszantó. Pláne nekem,aki nemigen konyít az elektronikához🙂. Tán ezért adták el🤔...? Van a normál eset,hogy indul a motor rendesen. Mikor megvettük jó volt. Azóta ugye szinte nem is használtuk,lévén hideg volt és szét volt szedve. Tehát normál esetben indul,jön -megy-kipörög üzemszerüen,szép egyenletes járása van,teljesen jó. Aztán van az,hogy beindítom,kerülök vele eggyet az utcába,megállok a ház előtt,leállítom. Ráül a fiam,és onnantól nem indul. Teker-teker,de nem indul. Betolom a ĝarázsba,megpróbálom semmi. Gyertya ki,szikra van,gyertya vissza,és beindul. A fiam valamelyik nap be akarta indítani,beindult,aztán ráhúzta a szivatót,lefulladt,majd agyig szivatta. Kiszellőztettem a hengert,majd pöccre indult. Elmentem vele egy jó 15kilómétert,ott leállítottam. Utána rögtön indult,hazaértem,leállítottam,utána már nem indult. Hagytam,majd tegnap simán beindult,a városba kódorogtam picit,leállítottam,de már nem indult újra be. Próbálkoztam kb 10xer indítózni. Teker,de semmi. Akkor mondom séta haza....majd kb 500 méter múlva ráindítottam,hátha...és pöcc indul. Tehát ha beindul,és NEM állítom le,akkor igazából robléma mentesen üzemel. Aztán ha leállítom,akkor utána vagy beindul,vagy nem. Igazából ahhoz sem tudom kötni,hogy meleg-e a motor/tekercsek,vagy hidegek. A kormány jobb oldalán a piros megállítógombot szétszedtem,nem e ott a hiba,mert lekapcsolt állapotban is mintha egyszer lett volna szikra a gyerty ellenőrzésekor. Az eggyik vezetéke meg van nyomódva,mintha be lett volna csípődve,és hangyányit mintha ki is látszódott volna a réz kábel. Leszigetelő szallagoztam. A hiba viszont megmaradt. Mondtam a gyereknek,hogy szokjon rá a cigire,hogy ha valahová elmegy,és miután leállította a motort,szívjon el két szálat,addigra biztos megpihen a technika,és indul🤣! Véleményed a hibáról? Mi okozhat,és mi nem ilyen hibajelenséget? Én így laikusként valami vezetékszakadásra-kontakthibára gondolnék. Viszont akkor az jelentkezne menet közben is🤔...vagy nem törvényszerű? Az önindító mindig teker,az indítórelé így jó lehet. A gyújtása egyébként jó,egyenletes járás,jól indul...éppen amikor ojan kedve van...A lendkerék alatt tekercsek,jeladó,akkor a cdi,a trafó...ezeket így lehet méricsgélni,vagy van értelme? Esetleg nem tudom,a gyújtáskapcsoló játszik-e ebben valami szerepet? Gyertya új van benne,de talán a régivel is produkát hibát,csak ugye azzal sokat nem is használltuk. Szóval mit gondolsz erről???