András Süveges Creative Commons License 2024.02.28 -4 2 165683

Újházi Pétert személyesen ismertem és nagyra értékelem munkásságát amit a Postagalamb fejlődéséért tett .A társadalmi rendszer amiben akkor élt , éltünk , mikor ez a cikk íródott , még a nagy egyenlősdi volt a divat , amit az élet eldöntött mennyire életképes .  Ezt most példaképp felhozni , ..............  mindenki ítélje meg maga mennyire aktuális .  Szerintem semennyire ,  de nem kell velem egyetérteni . Vegyük sorba az írásba található ötleteket felvetéseket . ---  Egy olyan verseny rendszert kell kialakítani ami kevesebb galamb tartását teszi lehetővé . Nálunk minden kategóriára külön is be lehet fizetni ,páran élnek is ezzel a lehetőséggel .  Vannak olyan befizetési rendszerek ahol ez nem adatik meg a tagoknak , ha nekik jó akkor ezzel nem kell  foglalkozni . Folytatva a gondolatmenetet , senkire semmi nincs rákényszerítve , mindenki annyi galambot tart amennyit jónak gondol , és arra a versenyre küld amelyikre akar . A nevezhető létszám meghatározására semmi szükség  , hisz ez bizonyos szám felett már inkább hátrány mint előny ,  nagyobb létszámból sokkal nehezebb kiválasztani a legjobb  tízet ezt mindenki beláthatja . Aki nehezíteni akarja a jobb eredmény elérését saját dúcában az tegye . Példaként hozza fel az NSZK -t . ahol hetente rendeznek versenyeket , de ezek nem hosszútávú versenyek , melyeknek kipihenésére elég egy hét .   Nem tudom melyik időszakra gondolt , de valamikor az NSZK  Magyarországról is rendezte versenyeit amelyek az uralkodó szélirány miatt szinte mind szembe szeles nehéz versenyek voltak , amelyek nagyon jó minőségű strapabíró galambokat igényelt . Csidei József sporttársamnak ,  barátomnak , 2003 környékén mikor az NSZK Győrből rendezett egy  versenyt , az autóból származó tojásokból kelt három komoly teljesítményű galambja , köztük egy , országos sampion  , amit egy Brikon rendszerért cseréle el .  Akik ismerik Csidei sporttársat tudják , hogy  80 éves  66 éve versenyez ,és  nem a kímélősen röptető sporttársak közé tartozik , eredményeit pont  ennek köszönheti . 2003-ban a maraton klubban 3. helyezést ért el , neki volt egyedül három út három helyezett tojója , ami a második versenyről meglőve érkezett , ennek ellenére nem volt pihenő , ment a következő útra és ott is helyezte magát . Ezzel nem azt akarom mondani bár ki kövesse mert Ő ezt nagyon régóta csinálja , galambjai már erre szelektálódtak . ezt csak azért írtam le , hogy kicsit óvatosabban kellene fogalmazni ami a genetikailag alkalmatlan , felkészítés nélkül kosarazott galambokat illeti , annál is inkább , mert pont a legnagyobb felkészítő mágusok véreznek el , vagy nem is küldenek a hosszútávra , ami a postagalambok értékmérője . 

Előzmény: PUFI-BÁ (165680)