boldog7 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 13424

Jogi tanácsot szeretnék kapni az alábbi ügyemben. Tavaly Decemberében egy súlyos közúti baleset ért, súlyosan megsérültemén is és a kárt 100% ban okozó gépkocsivezető is, aki később elhunyt a kórházban.Azonban a baj az. hogy mivel a szembejövő gépkocsi teljes terjedelmével áttért az én sávomba, és ott történt a baleset. Az én kötelező biztosításom nem fizet mivel nem én voltam a károkozó. Viszont a kártokozó gépkocsi vezetője a kocsijának a tulajdonosa aki később elhunyt, nem volt kötelező felelősségbiztosítása befizetve, már két hónapja, ezért nem kaphatok kártérítést. A biztosító annyit közölt, ha nekem lett volna Casco biztosításom, akkor az én károm megtérült volna ebben az esetben. De az én gépkocsim 12 éves használt arra Cascót nem lehetett már kötni, úgy tudom. Kérdésem az milyen jogaimmal tudnék élni ez esetben? Mi ennek az eljárásnak a menete? Rendőrségi jegyzőkönyvet megkaptam, de a biztosító tehetetlen, azért mert a balesetet okozó elhunyt, és kötelező biztosítása nem volt. Mit tanácsol? Köszönöm szépen a választ!