_Haszi_ Creative Commons License 2024.02.22 0 0 110349

Az egy külön állatfajta, az tény, de egyébiránt kár kihegyezni rájuk a problémát.

Miért is? Mert nem kell ehhez messzire menni, csak be kell menni egy nagyvárosba, de igazából a fővárosba. Elég nagy számú és zsúfoltságú, hogy nagyon magas legyen az egy főre eső idióták száma.

És most nem az indokolatlanul versenyzőkről beszélek, hanem az átlagpolgárról, akik sikeresen lettek agyilag amortizálva a technológiai fejlődésnek köszönhetően. Sajnos a sok okosság, meg kütyü rettentő mód rombolja az egészséges túlélő géneket, annyira elkényelmesedtünk a vezetéstámogató rendszerekkel, hogy még egy sima hétköznap is simán életveszély kategória: elég a Hungária körúton közlekedni este. Nincs túl nagy forgalom, de akkor is megfigyelhető, hogy mindenhol világít a kocsi belseje = ezen a nem túl bonyolult úton is látható, hogy a sok ultraszegény, de egyébiránt kocsival rendelkező egyén még ezen a fulleccerű szakaszon is bámulja vagy a gyári kijelzős GPS-t, vagy telefont. És ez látszik a mozgásukon is, bizonytalan dinamika, imbolygás, sáv abszolút kontrollálatlan használata, stb.

 

Persze jó, ha van GPS - tud az hasznos lenni, pl. külföldön, meg tényleg teljesen ismeretlen helyeken, ha számítanak percek, de amúgy én úgy szoktam lenni ezzel, hogy pár plusz kanyar, ha elbtam.. :D 

Összességében azonban sajnos ez egy Éhezők viadala, és baszhatjuk ki az ablakon a bizalmi elvet - jó 10-15 éve -, meg azt, hogy jobbkezes kanyarban jobbra nézünk először. :P

Előzmény: csíkos-háTTú (110345)