Ajven85 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 5444

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni, mert már teljes a tanácstalanság! F8CV Matiz nem indul. Próbálgattam amit tudtam, néztem szikrát a gyertyáknál, ami hol volt, hol nem, néztem a tekercsnél (tekercsből jövő kábelt lehúzva annak végén figyeltem a szikrát), ez is hol volt, hol nem, de inkább nem, cseréltem is gyújtótekercset, de eredménytelenül, szétszedtem a gyújtáselosztót, megpucoltam a három kis lábat, amivel kontaktol a rotor, megpucoltam a rotort is, de nem indul a nyavajás :(. Üzemanyag ellátás szerintem van, mert nagyon benzin szag van mikor indítózok, illetve a gyertyákat kivéve is benzinszagot érezni.

Tudnátok tanácsot adni, mit nézzek még meg? Gondoltam arra, hogy nem kap tápot a tekercs, emiatt kerestem és találtam egy relét a motortéri biztosíték dobozban. Ezt kivettem, betettem helyére a hűtő ventillátor relét, de továbbra is csak teker az önindító, de nem indul a nyomorult :(. Van még egy tippem, az immobilizer hiba, de nincs check engine, szóval gondolom a kulcsot felismeri. Bár az utastérben van egy security lámpa, ami folyamatosan világít, ezt nem tudom hova tenni, hogy miféle szerzet ez, mi a funkciója. Nagyon köszönöm a tippeket! G.