Petykó50 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 4498

Üdv. mindenkinek!

 

Új vagyok ezen a fórumon.

 

Rövidlátó vagyok, számítógéphez, olvasáshoz nem kellett, vezetéshez viszont ninuszos szemüveget használok.

 

2 hete műtötték szürkehályog miatt az egyik szememet, távollátó monofokális lencsét ültettek be.

A látásom annyiban javult, hogy jobban látok távolra, a lámpák fényét is tisztán látom, nem folyik el a fény maszatként.

A tévén megjelenő szöveget is tisztán látom: műtét előtt szemüveg nélkül összemosódtak a betűk.

 

Ami most hátrány: - csak a műtött szemmel, közelről olvasni nem tudok,

                            - éjszaka, a sötét szobában járva, a kívülről beszűrödő fényt jól látom, de csak a műtött szemmel nézve, nem látok bele a sötét részekbe, ellentétben a nem műtött szemhez képest, amellyel jobban látok.

 

Szemüvegembe "0" lencsét tettek, vezetésnél nincs problémám, jól látok, igat, eddig inkább nappal vezettem.

 

A problémám (amelyre remélem 2 hét múlva kontroll vizygálaton választ kapok), hogy amennyiben a másik szemet is műteni kell (ez jobb állapotban van, - 1,75 dioptriás szemüveggel jól látok), válasszak rövidlátó lencsét, így "felemás"lesz a látásom, vagy u. olyant mint amilyen a műtött szemben van - ekkor biztosan szemüveg fog kelleni olvasáshoz, monitorhoz.

 

Hajlok arra is, ha a szemész szerint nem sürgős a műtét, hagyjam az egészet úgy, ahogy van, mert így olvasni is tudok, és nincs sötét vakfolt körülöttem éjszaka!

Az agyam meg szokja meg azt, hogy ez van, ezt kell szeretni erre a rövid időre.

70+ vagyok és aktív életet élek!

 

Érdekelne sorstársak véleménye, akik "felemás" cipőben járnak! :)