Törölt nick Creative Commons License 2024.02.10 -2 1 19167

Jó, szerintem lezárhatjuk a témát, kirohantam megint bocsánat, egy egyet még nem állom meg, hogy ne tegyek hozzá, vallások és egyházak báránybőrbe bújt farkasok. Naná, hogy a felszínen külsőségekben jóságos segítők. Meggyőződésem, ha létezik isten és ördög, a kereszténységet az ördög irányítja... pl nézd csak meg hány keresztény papi nemi erőszak derült ki a világon az utóbbi száz évben, jelentős része pedofil ráadásul... százezernyi!!! Már a Templomosok, legyen bármily romantikus érdekes kor és látványos felszerelésük, a pacifista Jézus nevében, brutális mészárosok voltak, és mesésen gazdagok, míg ki nem füstölték őket Európából ugyebár, mert annyira gazdagok voltak már, csak lazán Jézus nevében... hogy a Francia király és maga a pápa is besokallt tőlük, miközben a Bibliában az van, Jézus mondja: könnyebb a tevének a tű fokán áthágni, mint gazdag embernek a Mennyekbe jutni... ehhez képest, nem csak a Templomosok, hanem lényegében minden egyházi méltóság, luxusban dőzsölve élt évezrednyi ideig, de még most is elég nagy fényűzés van pl a Vatikánban... számomra teljesen hiteltelenek és történelmi bűneik megbocsáthatatlanok, a tömegirtás is és a hamisítások, rombolások is... nem menti fel őket hogy a barbár Róma üldözte őket pár évszázadig... Jézus azt mondta, ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel... sehol nem valósították meg a krisztusi igét a keresztények, hanem zömmel épp ellenkezőjét... néhány ilyen látványpékség nyilván volt és van itt, ott amiről beszélsz, de ezt minden egyház csinálja... pl a Krisnások több ételt osztanak, csak itt nálunk, holott nem is kultúrkörük, mint a keresztények... olyan kár érte és éri az emberi civilizációt miattuk, ami nem csak megbocsáthatatlan, de jóvátehetetlen is... itt a legfőbb ebből a törtélem eltörlés és hamisítás... miattuk nem tudjuk volt-e Atlantisz, miattuk nem tudjuk a Piramisok pontos történetét stb stb Szilárd meggyőződésem és megismétlem, nem a kisujjamból szoptam. Ez nem kereszténygyűlölet, legalábbis nem jobban, mint a nácik elítélése... nem is tartom különbnek náluk őket... ellenesség? Igen a rossz ellenesség az a helyes... nem?

Előzmény: Schenouda (19166)