Didergő Király Creative Commons License 2024.02.07 0 1 271501

én is csak műkedvelő vagyok, de szerintem nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy ez vagy az a szín / színkombináció kerülendő. ha elmész görögországba, ott is nyomasztónak találod a sok fehéret? minden attól függ, hogy milyen környezetben, milyen épületről van szó. izlandon jól mutatnak az élénk színű sátortetős házak, görögben csakis a fehér. nálunk kockaházban a fehéret pártolom, sátortetősnél megengedőbb vagyok, de kevés olyan ház van, ahol a csontszínen és a halványsárgán kívül más színt is el tudnék képzelni. nem mondom, hogy nekem tetszik az az épület, amiről képet tettél ki (a díszkő a kertben meg tényleg horror), de szerintem jó trend, hogy egyre több a fehér-szürke kombináció, szemben az előző 2 évtized sárgától rózsaszínen át kékig terjedő giccsorgiájával. ha már ez a két véglet van, akkor inkább az előbbi, amit tökéletesen barátságossá lehet tenni színes növényekkel. 

amúgy a szomszéddal volt egy kis vitám ezzel kapcsolatban a múltkor. kockasorházas környék, és mondta, hogy ő következő alkalommal is sárgára fogja festeni a házat, csak halványabbra, mint amilyen most, én meg azon a véleményen voltam, hogy az összes sornak fehérnek kellene lennie, amilyennek annak idején megtervezték, és jöhetnek a növényekből létrehozott legvadabb színorgiák. mondjuk ő teljesen immunis a kertművészetre, sokat költenek a házra, saccra minden évben eltapsolnak 10 milliót erre-arra, de a falatnyi kertjükben csak körömollóval nyírt gyep van. de a ház fala legyen színes, ne a kert, ugye. múltkor már felajánlottam nekik, hogy adok egy fügét vagy egy selyemmirtuszt, amit a bejárat mellé elültethetnének, mert szerencsétlen kutyájuk megpusztul nyáron a dnyi oldalon az izzó aszfalton az 50 fokban. mondta, hogy pampafüvet akar, de nem ültetett semmit. (amúgy a mi házunk is ocsmány rozsdabarna most, de előbb-utóbb tiszta fehér lesz.)

Előzmény: CBNora (271487)