peterch Creative Commons License 2024.02.04 0 0 91764

Köszönöm szépen ! 

 

Számolgatom a Te értékeidet napi termelésre , kWp-re és összehasonlítottam az enyéimmel . Nálam a telepítéstől számolva termelt a rendszer 6870 kWh-t ( 2022 május 13 déli 12 óra  , 522 nap ) .  Nálad reggel 7-től délután 3-ig vág az inverter a szeptemberi ábra szerint , tehát csúcsra jár .  Én ezt nem szerettem volna , ezért is a tervezett 10 panelből csak 8-at engedtem felrakni . Így is a rendszer termelt annyi energiát , hogy csak 72 kWh-t kellett vételeznem pluszban a hálózatról . Nálunk a plusz termelést nem fizetik ki , hanem ingyen kapja a szolgáltató , ez a szerőzdésbe van belefoglalva.

 

Szárazon csak számokban :  Napi átlagtermelés :  nálad 20,99 kWh        nálam 13,16 kWh

                                       ez 1 kWp-re napi  :            2,74 kWh                  4,38 kWh

 

A lényeg szerintem , hogy a telepítés előtt a tulaj jól mérje fel , hogy mekkora termelést szeretne az adott helyen és annak tudatában tervezze meg a rendszer méretét a helyi adottságok figyelembevételével .  

                                      

Előzmény: kiggyo (91762)