CérnaSzáll Creative Commons License 2024.02.03 0 0 14727

Ráhibáztál, nagyon kis térben játszódott (szeretem a közeli darabokat is).

 

A jelölésre ráellenőriztek, az ofotértes szerint az jó (bár nyilván ezt fogja mondani, ő jelölte be eredetileg is). De így visszagondolva, mivel nagyon erős dioptria kell, amikor az ablaküveges keret volt még csak rajtam a jelöléshez, nem láttam ugye semmit, úgyhogy lehet nem úgy állt épp a szemem, mint amikor érdemben nézek (lehet ez hülyeség, ez jutott még eszembe, mint ami probléma-forrás lehet).

És ahogy így mondod, lehet a keret is épp nagyon passzentosan volt rajtam, amikor bejelölték, ami akkor pár pillanatig nem zavart, de hosszabban hordva nyomta a halántékom, bevésődött a fülembe, teljesen rajta volt a szemüregemen annyira, hogy be is párásodott hamar a testhőmtől.

 

Teszteltem, hogy mikortól nem látok élesen: ha a kb 3 m-re lévő falat néztem, akkor a középtől 1,5 m-re lévő naptár már kiesett az éles zónából (tippre kb 30foknyira mozdítottam a szemem, de már nem volt jó. Erre mondták a boltba, hogy hát forgassam a fejem ... )

 

Érdemes lenne futni egy kört máshol, hogy jól állították-e be és készítették-e el, vagy ez már veszett fejsze nyele?

Előzmény: ruzsa janos (14726)