bacskait Creative Commons License 2024.01.27 0 0 47432

Épületgépészettel foglalkozó (mérnök, vállalkozásuk van) nagyon jó ismerősömnek adtam oda a tervrajzokat, mert a földszinti régi öntvényradiátorokat cseréltük le. Fogalmam sincs mi alapján számoltak.

A ház földszintje 1975-ben épült, félig alápincézve. Valamikor a 80-as vagy 90-es években hozzáépítettek (a korábbi terasz lett kb.beépítve) és ekkor cserélhették le a tetőt.

A tetőtér beépítése 2001-ben történt, mert ezek a tervrajzok megvannak.

A tetőtér szigetelése biztosan nem az igazi, mert pl a gipszkarton alatt nem találtam párazáró fóliát.

Itt hatalmas ablakok vannak (3db 134x140cm-es Velux, 1db 96x160cm-es Velux) amelyeknek a felét már cseréltettük. 
A földszinten még csinálom a felújítást, itt 18fokra van állítva a termosztát. Fent meg klímákkal fűtöttünk, amíg nem jött be ez a múltkori mínuszok.

Szóval nem tudom megmondani, hogy mennyi lesz a fogyasztás. Főleg, hogy ez az első teljes telünk és a szigetelés is október végén lett kész.

A kérdés továbbra is az, hogy milyen kazán a javasolt. Nem tudom, hogy mi megy legy 3kW alá és azokból melyik ami jó minőség (pár év mülva is müűködik, alkatrész is lesz hozzá, stb.) és melyik az amelyiket kerüljem el messziről.

Előzmény: nocsak-nocsak-nocsak (47403)