Bla Ha Creative Commons License 2024.01.23 0 0 641

Sziasztok!

Egy központi vízlágyítót tervezünk beszerezni (valószínű ecowaterre esne a választás) elötte szénszűrővel.

A házba a garázsban lép be a víz, felszínen, minimális szereléssel megoldható, van ott áram s csatorna kiállás is. Azonban a konyhai csapok elég messze vannak, az emeleti kifejezetten, de a földszinti sincs közel, s ezek nyilván ugyanazon az ágon vannak, újat kihúzni iszonyatos bontással járna.

Mindegyik csaptelephez tervezünk fordított ozmózisos szűrőt beszerelni.

A kérdésem, hogy a lágyított víz ivásra miért nem ajánlott? amit találtam neten (főleg angol) cikket az mind arról szólt, hogy a só (illetve talán csak az na+) értéke ezekben nagyobb, hiszen arra cseréli a keménységet okozó magnézium stb iont. Viszont tudtommal a fordított ozmózisos szűrők ezt pedig kiszűrik? azaz ebben az esetben rendben lenne? másik megoldás hogy a garázsba járunk inni meg főzni, az annyira nem tetszik :D vagy hagyjuk az egészet a fenébe...

Keménységet még nem tudom miről kéne lágyítani, azt olvastam sok helyen hogy 400as ppm érték felett már mindenképp ajánlják a szűrőt, alatta akár iható is (angolszászok, nem tudom az a mi keménységi rendszerünkön mennyi, de majd átváltogatom)

Van esetleg valaki aki szintén nem ágazott le? illetve aki pontosabban tudja a pro kontra érveket?

Állatokból, ősemberből indulok ki akik jobban együtt rezegtek a szervezetük igényeivel inkább a friss esővizet forrásvizet keresték mintsem az ásványi anyagokban gazdagot, ebből kifolyólag gondolom azt hogy ha lágyabb önmagában az talán jobb is? a mikro tápanyagokat meg ételből bevisszük...