CérnaSzáll Creative Commons License 2024.01.19 0 0 14700

Az Ofotérténál csináltattam.

Rábeszéltek a legszélesebb 'látószögűre', de ha  monitoron a középhez képest 5 cm-re arrébb nézek fejmozgatás nélkül, már homályosabb.

Bal szememmel messzire is homályosabb (két szemmel persze jó, mert a jobb 'néz'). A monitort viszont ballal látom jobban, a jobbal akkor éles, ha elhúzom kb 1 cm-re a fejemtől a szemüveget. És hát tulajdonképpen ez lenne a legfontosabb, mert ezt nézem a nap 8-10-12 órájában.

od.d.: -8.50 +0,50 cyl 180

o.s: -7,50 +0,50 cyl 180

Add.:1,25

És hát nem hívták fel elég erősen a figyelmemet, hogy a szemüveg pár mm-es elcsúszása esetén már másként látsz, és hát ez az orr papucs nélküli műanyag keretnél azért ez általános (pláne nyáron, amikor az izzadás miatt még sokkal csúszósabb az bőr)

 

Hol tudnám egyébként bevizsgáltatni, hogy valóban olyan lencsét kaptam, mint amit az anamnézisben előírtak?

A megszokási 30 nap már eltelt, úgyhogy azzal a lehetőséggel már nem tudok élni (ill. éltem volna vele, de sajnos hagytam magam rábeszélni, hogy biztos csak azért nem tudtam megszokni, mert nem volt jól beállítva a szára - állítgattak rajta, de sajnos nem segített)

Előzmény: LátoGató (14699)