Törölt nick Creative Commons License 2000.05.08 0 0 523
Kedves Tiborc,

előljáróban csendben megjegyezném, hogy nem én írom az izraeli történelemtankönyveket.
Másrészt nem egészen értem, hogy a baloldali népírtás mennyiben kapcsolódik a holokauszthoz, hogy egy holokauszt-múzeumban mi keresnivalója volna.

A National Geographicban volt pár éve egy cikk a Gulágról, amiből az derült ki, hogy Oroszországban is kezdenek szembenézni ezzel a problémával.

Azt hiszem, indián-ügyben sincs teljesen igazad (habár az amerikai tankönyvekben sem vagyok szakértő), mivel az 1492-es évforduló kapcsán bizony kemény történelmi önvizsgálatot tartottak Amerika-szerte (amennyire az általam rendszeresen olvasott National Geographic, Newsweek és Time folyóiratokból meg tudtam ítélni).. Nemrég fordítottam egy tanulmányt az inkákról (angolra), és ehhez megnéztem néhány Amerikában kiadott szakkönyvet, azokban nem is próbálták szépíteni a történteket. De az indián-ügy sem egy holokauszt-múzeum témájába tartozik (szerintem).

SzVSz az önvizsgálatot az "illetékeseknek" kell megtartaniuk, kb. úgy, ahogy Cseres Tibor, Bibó István és mások magyar vonatkozásban.

Baráti üdvözlettel,

Macskaköröm

Előzmény: Tiborc (522)