amator11 Creative Commons License 2024.01.07 0 0 60297

Szoval ezt a témát elengedem...

 

A féltengelygumi harang rögzítéséhez sem szerszámom nincs sem akna (persze emelőről is meglehet csinálni..)

 

A szoleonid szelepnél a gyári tömítés könnyedén felment a baloldali első peremig (de akkor nem ment a helyére, mert a kis lemezfülnek fel kellene feküdni a szelepfedélre). Nagy nehezen felvarázsoltam a jobb oldali peremig, igy pontosan illeszkedik a helyére. 

 

Már a szétmállott, megkeményedett tömítésből is nehezen tudtam kivenni a szoleonid szelepet (persze létezhet erre valami jó kis trükk vagy szerszám)

 

Ha most újból kivenném (fogalmam sincs, hogy férnék hozzá a szívósortól) akkor ha rajta marad a tömítés újból nem egyszerű feltenni a másik szelepre. Ha meg a a szelepfedélben marad oda nem tudom berakni az új szelepet. Ha meg kiveszem, lehet már nem fog tömíteni (mondjuk az ára nem kérdés, csak macera volt nekem felrakni.)

 

Ugyanakkor a kézifék hibát (komolyabb diagnosztika hiányában nem tudom pontosabban detektálni. A 1179, 1181 hibát ki tudom ütni, de a 1172 az első behuzás és kiengedés után visszajön.

 

Persze lehet valamit rosszul csináltam a szoleonidnál...