TelegdiJ Creative Commons License 2024.01.05 0 1 128853

Tisztelt mindenki!

 

A múlt héten sorellenőrzés volt nálunk a társasházban, a szokásos 2 évenkénti kéményellenőrzés. A két kiküldött illető megérkezett, és megkezdték a nézelődést. 

Majd az egyik laza mozdulattal átfúrta a fürdőszobai vízmelegítő elvezető csövét, mert -szerinte- úgy jobban tudnak mérni...Évekig simán megfelelt a normál mérés. A tag szerint mindenhol kifúrják már... Ennek ellenére pl. az alattam lakónál semmi fúrást nem hallottam. Ezek után valami hőálló fémszínű ragasztódarabbal leragasztotta a fúrógép nyomása miatt kissé a lyuknál benyomódott csövet... Szerinte az úgy jó. Ennek ellenére azóta rohadtul nem érezzük magunkat biztonságba, bárki bármit is mondjon arról a fasza ragasztóról! Ezt nagyjából ahhoz hasonlítanám, mintha egy kerti felfújhatós medencét vágtak volna ki, hogy megnézzék, jó e belül, majd frankón megfoltozták volna egy matricával. Gyakorlatilag pont a lényege veszett oda a csőnek, ami eddig teljesen zárt, lyukmentes, szivárgásmentes volt. Ez most mi?????! Megmondom őszintén, nem akarok rosszat senkinek, ezért nem hívtam fel eddig a központjukat. A vizsgálat után közölték, hogy minden f.sza, minden áll mint a cövek, tökéletes. Majd ráírta a papírra, hogy "Karbantartás szükséges". és közölte, hogy "idén jönni fog egy szerelő"... Magyarra fordítva: minden klappol, ingyenes a vizsgálat, de azért idén jön egy szerelő, aki mint tudjuk 10 ezerért még csak köszön.. szerintetek tegyek panaszt a központnál? A cső nagyon a begyembe van, totál putri kinézete lett, de legfőképpen a biztonságérzet ugye...Simán megcsinálhatta volna azt,. hogy a csövet felül kicsit kihúzza a falból és odadugja a szondát nem? Felháborító!