Prelleg Creative Commons License 2024.01.05 0 0 24986

vörösvári és freyya: A Pest vármegyei levéltárnak igazság szerint nem tudom, hogy mi a célja a digitalizálással. Saját akció, amit csak az MNL épületein belül tennének elérhetővé, vagy az Adatbázisok Online-on keresztül bárhol, esetleg a tervezett nagy anyakönyv digitalizálás egy leegyszerűsített változata lenne, hiánypótlónak egyelőre a Familysearch-höz? Biztos van aki tudja, én nem találtam erről semmit online. Tény, hogy viszonylag lassan haladnak vele. A Váci Püspöki és Káptalani Levéltár e-levéltárának van egy előnye, a keresztelési anyakönyvek 1920-ig kutathatóak, viszont a halotti anyakönyvek valamiért csak 1960-ig. Pest megyei református anyakönyvek 1895 utánról online nincsenek, unitáriusok és izraeliták vannak, evangélikusok, ahogy azt JPmiaou is írta, hackertámadás miatt nem elérhetőek. Valószínűleg 2024-re készül el az új oldaluk. Én még mindig azt gondolom, hogy az állami anyakönyveknél a születési legyen 120 év, a halottinál meg nincs értelme a szabályozásnak, a másodpéldányok közül már mind kutatható, az első példányokat pedig belátható időn belül nem fogják digitalizálni.