trebront Creative Commons License 2024.01.03 0 1 128850

én nem azt olvastam ki a cikkből, h a kéményből jön, hanem azt, h a lakásban mindenhol megjelenik.

ha nincs CO mérgezés, akkor nincs kéményből visszaáramlás, vagyis nem a kéményből jön.. szerintem.

de nem voltam ott, nem láttam semmit, csak a cikket, aminek a fele biztos, h pontatlanul volt megfogalmazva, mert sem a tulaj (dühből, tudatlanságból), sem az újságíró (mert semmihez sem ért) nem érti, h mi is történik, így fel sem fogja, h hibásan írja le a cikket.

csak hergel.

hivhatták volna még az Elműt is, meg a vízműveket is, hátha...

kéményes megmondta h a kémény rendben, nincs visszaáramlás. nincs is több dolga vele (ha gyűjtőkémény, akkor minden kapcsolódó lakásba be kellett mennie, de ez nem derült ki).

az én tippem látatlanban: szellőző az üllői út járdaszintjén szivja a friss levegőt (tele mocsokkal, fékporral, dizelkorommal). beinditják a nyílt égésterű vizmelegítőt, ami elindit egy légáramlást: kéményen kimegy a gáz égéstermék, szellőzőből felszívja a friss=koszos utcai levegőt.. be a lakásba.

műszaki megoldások?

villanybojler (kémény és szellőzők lezárása), egész épület szellőző átnézése/átalakítása.

Előzmény: Capt.IQ229 (128849)