Dydand Creative Commons License 2023.12.28 0 0 2947

Nagyon szeretem a virágokat (IS), és kint ezer félét csodálhatsz meg. Hihetetlen dús a vegetáció. Mielőtt először voltam (és alaposabban megnéztem hova is szeretnék utazni) elámultam a netes képeken. Akkor arra gondoltam, hogy biztos photoshop, mert ennyire semmi nem lehet zöld. Aztán mikor kimentem leesett az állam, mert még a netes képeknél is zöldebb :) :) :). Nem véletlenül Ilha Verde a sziget neve.

 

Hatszor voltam. :) A hatodik utam most novemberben volt. A hetedik februárban lesz, ahogy írtam is :) Csodálatos hely, minden centijét imádom. :) Szeretem a nagy, nyugodt túrákat, a vízesésekben fürdést, a természetes (és mesterséges) termálvizeket, a grillezést a kilátóknál (vagy az óceánparton a homokban), a delfinekkel úszást, az álomszép botanikus kerteket, éjszaka annyi csillagot csodálni, amennyi nem is létezhet, az eszméletlen sok lehetőséget, ami ott a természetet jellemzi. Sao Miguel hiába akkora csak, mint a Balaton, a lehetőségek és az élmények végtelenek. Most megyek hetedszer, de még mindig van olyan hely, amit nem láttam, nem tapasztaltam. Persze én már nem a Sete Cidadest, a Boca do Infernót, a Lagoa do Fogót, vagy Vila Franca do Campo szigetét szeretném megcsodálni (bár mindegyik hatalmas nagyágyú), hanem egyéb más dolgokat teszek (lásd mondjuk Povoacao trail 2024 március 9-én). :) Hihetetlenül megnyugtat ez a hely. Voltam Terceirán, Picón, Florest is terveztem idén, de törölték a járatokat akkor, amikorra lefoglaltam az utat. Más a Balatonra megy minden évben, én nem. :) Persze az Azori szigetek mellett máshova is utazok, de ez most az Azori fórum. :) 

Előzmény: Flower2000 (2943)