Törölt nick Creative Commons License 2023.12.23 0 0 3090

Ha te statikus vagy és ki tudod pontosan számolni ezeket a dolgokat, én szívesen csináltatnék egy ilyen számolást. Természetesen nem ingyen. Előtte beszéljük meg a részleteket akár emailben akár máshogy és tisztázzuk, hogy milyen kimeneti eredményekre számíthatok és pontosan milyen adatok kellenek neked, mert nem biztos, hogy minden rendelkezésre áll.

 

Pl Azt tudom, hogy a ház külső falai alatt milyen vastag alap van de azt nem tudom, hogy a ház közfalai alatt van-e, így nem tudom, hogy azok részt vesznek-e a teherviselésben. Nem tudom, hogy lehet-e korrekt számolást csinálni ezek hiányában vagy le kellene ásnom a közfalaknál, hogy lássam van-e alatta alap? Vagy pl tudom, hogy a statikus ránézésre mit mondott, hogy szerinte milyen gerendák vannak a házban de hogy tényleg az van-e, nem tudom, mert a gerendákat évtizedekkel ezelőtt rakhatták oda. Természetesen van fényképem, ahol látszik, hogy néz ki és le tudok mérni bármit. Vagy a rákerült beton (az nem évtizedekkel ezelőtt került oda) vastagsága is kérdéses valamennyire, mert az EPS sem egyenletes szerintem, nem tudom az pl hogy mérhetném le. Fúrjak bele lukakat?

Előzmény: trebront (3089)