Aranyközép Creative Commons License 2000.05.04 0 0 241
Kedves Tappancs!

Én emlékszem a 70-es árvízre, méghozzá én is személyes élmények alapján. Ezért volt furcsa,
hogy ilyeneket írtál:
"Éppen 1970-ben voltak a Tiszán az utolsó gátszakadások. Számszerint 5. A HVG a Hidrológiai Közlöny 1994/4. számára hivatkozik. A gátszakadások ténye alátámasztja az előző hozzászólásomban előásott személyes emlékeimet. Hadd ne csatlakozzam a pártállam iránti lelkesedésedhez. Mindig rácsodálkozom arra, hogy milyen jól megférnek bárkiben (akár bennem is) a nézeteivel gyökeresen szembenálló tények."

Akkor a tények: A gátak Romániában szakadtak át,
(illetve volt olyan vélemény is, hogy szándékosan vágták át a gátakat) és az akkori védekezök voltak a legjobban meglepödve, hogy a hátukba kapták a vizet. Ezután elég nehéz volt a gátak örzése, mert mindkét irányból csak vizen át jöhetett a segítség. S mivel emberéletek forogtak kockán, elöször az embereket kellett menteni. Máig nem tudom elfelejteni azt az éjszakát, amikor teherautókon mentették az embereket és az autó hangját elnyomta az emberek sírása...
Az újjáépítésröl annyit, hogy ott bizony az akkori állam kitett magáért, október novemberre mindenkinek ujra fedél volt a feje fölött.
Utolsó mondatodat ezért én is találónak tartom:

Előzmény: Tappancs (239)