feketefelho Creative Commons License 2023.12.11 -1 0 36717

Nézegetem a jövő nyárra tervezett utunkhoz (Szithónia-fsz, Sarti környéke) a görög apartmanokat, látom az árakat, a környéket, meg a felszereltséget és .... teljesen elment ezeknek az eszük?

Tudom, korai még ilyenkor nézni az árakat, hiszen sok helyen még nem álmodták meg, hogy mennyit kérjének a következő szezonban, de idén is ez volt a gondom, hogy a nyár közeledtével megjelentek ugyan az olcsóbb szállások, de pillanatok alatt el is tüntek.

Ami drága volt, az drága is maradt, nem nagyon vitték lejjebb az árát.

Ilyeneket látok most pl. (Booking):

- Szíkia (5 fős villa) 10 éj - 680e Ft (pedig a falu elég lepukkant és a tengerpart sem valami nagy durranás)

- Ormos Panagias (apartman) 10 éj - 1 millió körül (szép ugyan a környék, de ennyiért?!).

- stb.

Ami olcsóbb, ott nincs visszatérítési lehetőség ... (vagy elég silány minőségű).

Sajnos a magán úton történő foglalás sem sokkal olcsóbb (az idei nyaralásunkat is a szállás weboldalán foglaltam le, nem sokkal kedvezőbb feltételekkel, mintha irodán keresztül foglaltam volna.)

 

Lehet csak felkapott a környék? Ez okozza a magas árfekvést?

Azért gondolom ezt, mert ugyanarra az időszakra (aug. eleje) pl. régi "barátom"-éknál (Hotel Achillion - Malrigialos) hihetetlenül olcsó a 10 napos foglalás ... 150e Ft. 

... és nem volt rossz az a szállás ... csak a környék.

Paralia is felkapott, de most is olcsó és vannak ott jó szállások is ... na de a tömeg elég zavaró és a környék sem túl vonzó már (évekig jártunk a közeli Varikóba, ami mentes volt a Paralia effektustól).

 

Na, ennyi morgás elég is lesz erre az évre.

Várom a választ az elküldött e-mailemre (de lehet, hogy még a téli álmát alussza a görög medve...).

Cél a Szarti utáni első öböl (Platania, az utolsó előtti napunkon találtunk rá - "szerelem első látásra...").