LKristof87 Creative Commons License 2023.12.10 0 6 13226

Szia,

 

Személyes vélemény, hogy élőben sokkal jobban néz ki, mint képen. Kézbe véve masszív, nem lötyög, nem zörög rajta semmi. A sütése meglepően könnyű, nem összehasonlítható a sörétesből készített sniperével. A huzagolása is finomabbnak néz ki (próbáltam fotózni amennyire a kamera engedte), nem a vékony légpuskacső van benne. A fegyver minden része acél, kivéve a dobot, azt nem vonzza a mágnes, gyanítom alumínium. A lövedékek furatai valószínűleg kónuszosok, mert könnyen beleestek a golyók, utána viszonylag egyszerűen a helyükre lehetett tömni őket (norica rezezett gömböt használtam, kenésnek fegyverolajat). A startpatronok furatai a túloldalon passzosra sikerültek, figyelni kell, hogy egyenesen kerüljenek bele, különben nem tudod a helyükre tolni őket teljesen, ami a dobforgatásnál tud nehézséget okozni. A boltban azt mondták Geco vagy S&B patronokkal ajánlják használni, mert az umarex szorul benne. S&B-vel próbáltam, 2 dobot lőttem el vele, nem volt probléma, mindet elműködtette. A szórást tekintve is egészen jól szerepelt, 10m-ről pisztoly lőlapra lőttem vele abban az állapotában, ahogyan kivettem a dobozból, nem állítottam az irányzékon. Alsó széle közepét céloztam a belső fekete körnek: 10 lövedék egy egybefüggő lukat tépett, 8 szóródott, de azok is inkább magasságban (a középvonalon illetve attól jobbra levő, nem kör alakú szakadások a golyófogóról visszapattant lövedékek művei). Lemértem 10 lövéskor a lövedék sebességet is: 122 és 140 m/s között szórt, az átlag 128m/s volt 5m/s szórással (azt nem tudom mennyire pontos a kínai chrono, inkább a szórásra voltam kíváncsi). A hátsó irányzék sem oldalra sem magasságban nem állítható, de erre nem is volt szükségem, mert magasságban 10m-en pontosan oda lő, az oldalirányt meg a céltüske csavaros állításával be lehet lőni. A válltámasz nekem kicsit rövid, de úgy nézem, viszonylag egyszerűen bele lehet toldani egy extra gumitalpat, de ez inkább akkor lesz érdekes, ha felteszem rá a távcsövet, mert a hátsó szerelék rövidsége miatt nem tudom mennyit lehet majd játszani a betekintési távolsággal.

Összességében egy jópofa céllövő puska, kerti sörösdoboz lukasztásra, hatalmas tárkapacitással.

Előzmény: luzsnik (13224)